Snowboard Kıyafeti Rehberi

tarafından
0
Snowboard Kıyafeti Rehberi

Snowboard yapmanın en büyük avantajlarından biri, dünyanın en güzel manzaralarından bazılarında bir etkinliğe katılmanız. Ancak dağlık alanlarda zaman geçirmek sizi değişen ve potansiyel olarak zararlı iklimlere maruz bırakmasıdır. Sonuç olarak, yamaçlara çıkmadan önce sizi sıcak tutmak, korunmak ve daha uzun süre kayak yapabilmek için doğru kıyafet ve donanıma sahip olmanız çok önemlidir. İdeal olarak, buz üzerindeki giysileriniz sizi sıcak tutmalı. Hafif olmalı ve cildinizden terleyerek sizi kuru tutmalıdır. Bunu başarmanın en iyi yolu, katman eklemektir. Bir katmanı kaldırarak sıcaklığı artırarak sıcaklıktaki ani bir düşüşe tepki vermenize olanak tanıyan katmanlama yöntemini kullanmaktır.

Temel katman

Taban, cildinizle temas eden tabakadır ve sizi sıcak ve kuru tutmak için bir hava tabakasını hapsedecek. Cildinizden nemi uzaklaştıracak şekilde oluşturulmuştur. Taban katmanı sizi baştan aşağı örtmeli, böylece uzun kollu bir üst, uzun taytlar ve polipropilen gibi nem emici bir malzemeden yapılmış çoraplardan oluşmalıdır. Kaşıntıya ve pamuğa karşı biraz toleransınız varsa karışık yün malzemelerden kaçının çünkü ıslak olduğunda tüm termal özelliklerini kaybeder. 

Temel katman kontrol listesi:

Thermal Body Shirt – Nemin cildinizden uzaklaştırılmasını sağlamak için uzun kollu ve ideal olarak polipropilen malzemeden yapılmış olmalıdır.

Termal iç giyim – Kaşıntıya neden olmayacağı ve termal ve nem önleyici özellikler sağlamayacağı için polipropileni tekrar seçin.

Kayak Çorapları – Hiçbir şey soğuk ayaklardan daha kötü değildir ve donma koşullarında uzuvlarınızı korumak çok önemlidir. Yüksek kaliteli kayak çorapları ayaklarınızı sadece sıcak, kuru ve rahat tutmakla kalmaz, aynı zamanda snowboard ayakkabılarınızın daha iyi oturmasını sağlar ve darbelere karşı korur. Çoraplarınız baldırın yaklaşık yarısında olmalı ve terlemeye neden olacağından çok kalın olmamalıdır.

Snowboard

İkinci veya orta sınıf

İkinci katmanın işlevi, sürüş sırasında sıcak havayı hapsetmek ve sürüş sırasında nemi vücudunuzdan uzaklaştırmaktır ve ayrıca sıcak günlerde koruyucu bir dış katman olarak da kullanılabilir. Yaygın olarak kullanılan malzemeler, hafif özellikleri ve nemi giysinin dış katmanına doğru çeken nefes alabilen özellikleri nedeniyle özellikle popüler olan yün ve yünü içerir.

Katman 2 kontrol listesi:

Ceket veya ceket – yünden veya tercihen yünden yapılmış olması, malzemenin içinden nemin buharlaşmasına izin verecek şekilde hafif ve nefes alabilir olmalıdır. Ancak rüzgar ve yağmurdan korumaz.

Buz Pateni Pantolonu – Taban katmanınızın üstüne yerleştirilmiş olan Kayak Pantolonları, şoklardan korunmak ve buzun taban katmanınıza sızmasını önlemek için dizler ve kalçalarda yastıklı alanlarla sıkıca oturmalı, geniş ve ekstra sıcaklık ve nem koruması olmalıdır.

Snowboard Ayakkabıları – Normal ayakkabı boyutlarında mevcut olan snowboard ayakkabıları, kaykayın ve ayaklarınız arasındaki bağlantıdır. Bu nedenle ayaklarınızın ve ayak bileklerinizin tam oturması son derece önemlidir. Rahat ve güvenli bir uyum sağlamak için birkaç çiftle deneme yapmak için zaman ayırın çünkü iyi bir çift bir süre dayanır.

Dış katman

Snowboard teçhizatının dış tabakası sizi rüzgardan, yağmurdan ve darbelerden korumak, nemin içeri girmesini ve iç tabakalardan nemin dışarı çıkmasını önlemek için oradadır.

Katman kontrol listesi:

Bere, şapka veya kask – ne kullanırsanız kullanın, kulaklarınızı kapattığından emin olun ve darbelerden korunmak için uzman bir kayak kaskı seçin.

Snowboard gözlüğü – Snowboard gözlüğü gözlerinizi rüzgar, kar, yağmur ve UV ışınlarından korumalıdır. Lensler, farklı aydınlatma koşulları için mevcut olan farklı lenslerle ışığı iletme kabiliyetlerinde farklılık gösterir.

Snowboard gözlüğünün lensleri ayrıca çizilmeye karşı dayanıklı bir kaplamaya, buğu önleyici kaplamaya ve% 100 UV korumasına sahip olmalıdır. Gözlük çerçevesi, yüzünüzdeki nemi de gideren, konforu artıran ve buğulanmayı azaltan yastıklı bir köpük çerçeve ile yüzünüze rahatça oturmalıdır. Kar gözlüğü, gözlüğü yüzünüze sıkıca tutarken rahatça oturması gereken geniş bir kafa bandına sahiptir.

Snowboard

Kayak ceketi –

Ceketiniz hava koşullarına karşı son koruyucu tabakadır ve bu nedenle rüzgar geçirmez ve su itici olmalıdır. Snowboard teçhizatınızın geri kalanında olduğu gibi, nemin çıkması için ceketiniz nefes alabilir olmalıdır.

Snowboard – Snowboard, biri olmadan oldukça zordur, ancak boyutlarınıza, sürüş tarzınıza, deneyiminize ve bütçenize uygun bir snowboardunuz olduğundan emin olun. Kaykaylar, yapı malzemeleri, tümsek, esneklik, boyutlar, etkili kenar ve yan kesim açısından farklılık gösterir, bu nedenle dalışa başlamadan önce numarayı tekrar deneyin ve kaykay tedarikçinizle gereksinimlerinizi görüşün.

Kaykay Bağlantıları – Dayanıklı, yüksek kaliteli kaykay bağları, ayakkabılarınızın tahtaya sıkıca tutturulmasını sağlamak için önemlidir. Küçük, orta ve büyük bedenlerde mevcut olan bağlarınız, en iyi uyumu sağlamak için ayakkabılarınızla birlikte satın alınmalıdır.

Snowboard Eldivenleri – Ellerinizi kardan, buzdan ve darbelerden korumak için, yalıtımlı polar eldiven astarlı özel olarak tasarlanmış kayak eldivenleri kullanın. Su geçirmez olmalı ve her ikisi de yüksek darbe alanları olan yastıklı ve güçlendirilmiş pençelere ve ayak parmaklarına sahip olmalıdır.

Herhangi bir kayak kıyafeti satın alırken, sürtünmeyi önlemek ve kumaşların nefes alabilir özelliğini korumak için tam oturduğundan emin olun. Kayak giysileriniz sizi kış ikliminde uzun süre sıcak, güvenli ve rahat tutmak için oradadır ve sonuç olarak mümkün olan en iyi ekipmana sahip olmanızı sağlamak için zamana ve paraya değer.

,